POSTS
21
Styczeń 2021
Hala Łabowska
17
Styczeń 2021
Parchowatka
13
Styczeń 2021
Przez Wąwóz Homole
7
Styczeń 2021
Roztoka Mała
27
Grudzień 2020
Na Turbacz z Koninek
24
Grudzień 2020
Gorc z Ochotnicy Górnej
15
Grudzień 2020
Pusta Wielka
10
Grudzień 2020
Litwinka
2
Grudzień 2020
Z Zasadnego na Gorc
Your address will show here +12 34 56 78
AlbertK.
  • Albert Kowalik
Tak w skrócie...
Mieszkam w Nowym Sączu, od dziecka lubiłem chodzić po górach. Pierwsze wycieczki w Beskid Sądecki odbywały się w towarzystwie rodziców, a podczas wakacji spędzanych u kuzyna wędrowaliśmy z wujkiem między innymi po Gorcach, Tatrach czy Beskidzie Żywieckim.
To dało solidne korzenie mojej pasji, którą zacząłem rozwijać samotnie chodząc po górskich szlakach. Dużą zmianą, było dołączenie do PTTK „BESKID” w Nowym Sączu, gdzie od 2016 roku uczęszczałem na cotygodniowe wycieczki w przeróżne górskie rejony. Każda wycieczka była dla mnie nauką czegoś nowego i tak przemierzałem kolejne kilometry.
W roku 2019 zapisałem się na Kurs Przewodnika Beskidzkiego. Całe szkolenie to niezwykła przygoda, niezwykli ludzie pełni energii. W takim gronie odbywaliśmy szkolenie teoretyczne i praktyczne. Jeździliśmy na masę wycieczek jedno i wielodniowych. Nasi instruktorzy przekazali swoje doświadczenie i wiedzę… I tak szybko zleciało, a mogłoby trwać i trwać.
W końcu nadszedł egzamin pisemny, ustny oraz praktyczny… i zostałem Przewodnikiem Beskidzkim.

Jadwiga
  • Jadwiga Sproch
O mnie słów kilka...
Pochodzę z Pienin dało mi to możliwość do obcowania z górami od najmłodszych lat. Z rodzicami często w wolnych chwilach chodziliśmy zarówno po górach, jak i dolinach.
Już w wieku kilkunastu lat lubiłam z koleżankami wyjść na spacer, na najwyższy szczyt Pienin Właściwych.
Dzięki mojemu tacie, który również jest przewodnikiem zobaczyłam co to znaczy prowadzić ludzi i pokazywać im piękno świata gór.
Zaczęłam też jeździć z nim i poznawać inne pasma górskie, które również mnie zachwycały.
Idąc na studia już myślałam o kursie, przygodach i znajomościach jakie on daje.
Na kurs przystąpiłam w 2019 roku, trwał on 1,5 roku i tak od września 2020 jestem przewodnikiem beskidzkim.
Łukasz
  • Łukasz Polek
Miłość do gór i...
wszystkiego co sie w nich zawiera kiełkowala od dziecka, zaszczepiona podczas wycieczek na które zabierali mnie rodzice.
Życie codzienne przeplatało się z turystyką która z upływem czasu stawala sie bardziej swiadoma. Cheć poznawania polskich Karpat, topografi, przyrody, histori i kultury jest dla mnie pasją i wspaniała przygoda. Wspanialym czasem jaki dane mi bylo przezyć byl kurs przewodnika beskidzkiego na którym poznałem niezwyłkych ludzi, pełnych pasji i pozytywnej energii, wyjątkowych.
I tak trwa moje wędrowanie po beskidach przeplatane ze zdobywaniem tatrzanskich szczytów. Jestem mężem Madzi i ojcem Karolinki, Gabrysi i Pawełka którym zawdzieczam bardzo wiele w możliwości realizowania swoich zainteresowań.
Zuzanna
  • Zuzanna Długosz
Baba z Gór
Karpaty to mój dom. Miejsce, gdzie się urodziłam, żyje i pracuje. Beskid Sądecki to moje miejsce na ziemi, gdzie znalazłam świat Baby z gór. Gdy pracuje – jestem Babą z gór.
Zapraszam do świata bogactwa przyrody, różnorodności etnograficznej i szerokiego wachlarza miejsc do zwiedzania.
Poznajcie wycieczkę przez style architektoniczne, ścieżki i szlaki tematyczne, a na finał: poznaj Krainę Podkowca.

Do zobaczenia
Zajrzyj do mojej strefy online: www.babazgor.pl, YouTube, FB
Tomasz
  • Tomasz Kania
Coraz więcej pasji
Wychodzę z założenie, że lepiej spróbować późno niż wcale i to pewnie dlatego wraz z wiekiem mam coraz więcej pasji.
Pierwszy raz byłem w górach, a dokładnie w Pieninach jako nastolatek. Później wróciłem dopiero w czasach studenckich. Miłość do gór długo dojrzewała, zabierała mnie po kawałku, ale oddawała w dwójnasób. Co tam lubię? Brak pośpiechu i pęd, żeby zdążyć przed burzą, cisze i hałas lasu,zmęczenie i chwile odpoczynku, a przede wszystkim sprawdzać co jest za zakrętem…
Zapraszam w trasę, pogadamy… Jak nie o górach to może o morsowaniu w przerębli, o fajnych rzekach w Polsce na kajaki, o wyprawach motocyklowych. Co jeszcze lubię robić ? Zwiedzać Europe szczególnie wschodnie i bałkańskie kraje słowiańskie, pojeździć na enduro, spocić się z rękawicami na macie i poleżeć z książką na łące lub w hamaku.
Jan
  • Jan Krokowski
Przewodnik z tradycji
Pochodzę z Grybowa niewielkiej miejscowości koło Nowego Sącza, od dziecka chodziłem w góry. Pierwsze moje wyjścia odbywały się głównie z rodzicami po Beskidach, Tatrach.
Kolejnym etapem moim życiu było dołączenie do PTTK w Nowym Sączu. Regularnie jeździłem z nimi na wycieczki czy to po kraju czy za granicę. Dzięki czemu mogłem poszerzać swoją wiedzę. Większość mojego życia chciałem poświęcić górą i turystyce. Dlatego też postanowiłem  pogłębiać wiedzę i doświadczenie na studiach na Kierunku Turystyki. 
W 2016 w ramach  studiów zdałem egzamin na pilota wycieczek, a 2020 roku podszedłem do egzaminu przewodnickiego i zdałem go pozytywnie. Finałem tego zostałem Przewodnikiem kontynuującym tradycję rodzinną.
Mariusz
  • Mariusz Szkaradek | TEL: 667400409
Góry pełne możliwości
Pochodzę z Nowego Sącza, a góry otaczają moje codzienne życie. Początkowo po górach biegałem, jednak z czasem odkryłem ogromną przyjemność z chodzenia i odkrywania kolejnych pasm górskich. Dotychczas przeszedłem setki kilometrów po Beskidach od Bieszczad po Beskid Śląski, jednak kamieniem milowym było zapisanie się na Kurs Przewodników Beskidzkich, gdzie poznałem metodologię gór od podstaw. Lubię wyzwania, odkrywanie nowych miejsc i szlaków mniej uczęszczanych turystycznie. Jestem Przewodnikiem Beskidzkim III klasy oraz posiadam Kurs Wychowawcy Kolonijnego. Ponadto posiadam doświadczenie w pilotażu wycieczek oraz pracy jako wychowawca kolonijny. Zawodowo w turystyce pracowałem przez blisko 5 lat w biurach podróży, gdzie zajmowałem się organizacją wycieczek. Moje dotychczasowe osiągnięcia to Główny Szlak Beskidzki (517km) w 14 dni, Mały Szlak Beskidzki (137km) w 3 dni, bieg na dystansie maratoński w czasie 02:49:53 oraz bycie mężem i szczęśliwym ojcem.Zapraszam na wycieczki w formie trekkingu, biegowej lub rowerowej.