POSTS
19
marzec 2024
Bieszczady 2024
4
listopad 2023
Jesień? Bieszczady!
31
październik 2023
Z Krynicy do Rytra
10
wrzesień 2023
Ciepły wschód słońca
20
lipiec 2023
Burzowa pogoda
10
czerwiec 2023
Pieniny
3
czerwiec 2023
Wyjazd w Bieszczady
Your address will show here +12 34 56 78
AlbertK.
  • Albert Kowalik
Tak w skrócie...
Mieszkam w Nowym Sączu, od dziecka lubiłem chodzić po górach. Pierwsze wycieczki w Beskid Sądecki odbywały się w towarzystwie rodziców, a podczas wakacji spędzanych u kuzyna wędrowaliśmy z wujkiem między innymi po Gorcach, Tatrach czy Beskidzie Żywieckim.
To dało solidne korzenie mojej pasji, którą zacząłem rozwijać samotnie chodząc po górskich szlakach. Dużą zmianą, było dołączenie do PTTK „BESKID” w Nowym Sączu, gdzie od 2016 roku uczęszczałem na cotygodniowe wycieczki w przeróżne górskie rejony. Każda wycieczka była dla mnie nauką czegoś nowego i tak przemierzałem kolejne kilometry.
W roku 2019 zapisałem się na Kurs Przewodnika Beskidzkiego. Całe szkolenie to niezwykła przygoda, niezwykli ludzie pełni energii. W takim gronie odbywaliśmy szkolenie teoretyczne i praktyczne. Jeździliśmy na masę wycieczek jedno i wielodniowych. Nasi instruktorzy przekazali swoje doświadczenie i wiedzę… I tak szybko zleciało, a mogłoby trwać i trwać.
W końcu nadszedł egzamin pisemny, ustny oraz praktyczny… i zostałem Przewodnikiem Beskidzkim.

Jadwiga
  • Jadwiga Sproch
O mnie słów kilka...
Pochodzę z Pienin dało mi to możliwość do obcowania z górami od najmłodszych lat. Z rodzicami często w wolnych chwilach chodziliśmy zarówno po górach, jak i dolinach.
Już w wieku kilkunastu lat lubiłam z koleżankami wyjść na spacer, na najwyższy szczyt Pienin Właściwych.
Dzięki mojemu tacie, który również jest przewodnikiem zobaczyłam co to znaczy prowadzić ludzi i pokazywać im piękno świata gór.
Zaczęłam też jeździć z nim i poznawać inne pasma górskie, które również mnie zachwycały.
Idąc na studia już myślałam o kursie, przygodach i znajomościach jakie on daje.
Na kurs przystąpiłam w 2019 roku, trwał on 1,5 roku i tak od września 2020 jestem przewodnikiem beskidzkim.
Łukasz
  • Łukasz Polek
Miłość do gór i...
wszystkiego co sie w nich zawiera kiełkowala od dziecka, zaszczepiona podczas wycieczek na które zabierali mnie rodzice.
Życie codzienne przeplatało się z turystyką która z upływem czasu stawala sie bardziej swiadoma. Cheć poznawania polskich Karpat, topografi, przyrody, histori i kultury jest dla mnie pasją i wspaniała przygoda. Wspanialym czasem jaki dane mi bylo przezyć byl kurs przewodnika beskidzkiego na którym poznałem niezwyłkych ludzi, pełnych pasji i pozytywnej energii, wyjątkowych.
I tak trwa moje wędrowanie po beskidach przeplatane ze zdobywaniem tatrzanskich szczytów.
Zuzanna
  • Zuzanna Długosz
Baba z Gór
Karpaty to mój dom. Miejsce, gdzie się urodziłam, żyje i pracuje. Beskid Sądecki to moje miejsce na ziemi, gdzie znalazłam świat Baby z gór. Gdy pracuje – jestem Babą z gór.
Zapraszam do świata bogactwa przyrody, różnorodności etnograficznej i szerokiego wachlarza miejsc do zwiedzania.
Poznajcie wycieczkę przez style architektoniczne, ścieżki i szlaki tematyczne, a na finał: poznaj Krainę Podkowca.

Do zobaczenia
Zajrzyj do mojej strefy online: www.babazgor.pl, YouTube, FB
Tomasz
  • Tomasz Kania
Coraz więcej pasji
Wychodzę z założenie, że lepiej spróbować późno niż wcale i to pewnie dlatego wraz z wiekiem mam coraz więcej pasji.
Pierwszy raz byłem w górach, a dokładnie w Pieninach jako nastolatek. Później wróciłem dopiero w czasach studenckich. Miłość do gór długo dojrzewała, zabierała mnie po kawałku, ale oddawała w dwójnasób. Co tam lubię? Brak pośpiechu i pęd, żeby zdążyć przed burzą, cisze i hałas lasu,zmęczenie i chwile odpoczynku, a przede wszystkim sprawdzać co jest za zakrętem…
Zapraszam w trasę, pogadamy… Jak nie o górach to może o morsowaniu w przerębli, o fajnych rzekach w Polsce na kajaki, o wyprawach motocyklowych. Co jeszcze lubię robić ? Zwiedzać Europe szczególnie wschodnie i bałkańskie kraje słowiańskie, pojeździć na enduro, spocić się z rękawicami na macie i poleżeć z książką na łące lub w hamaku.
Jan
  • Jan Krokowski
Przewodnik z tradycji
Pochodzę z Grybowa niewielkiej miejscowości koło Nowego Sącza, od dziecka chodziłem w góry. Pierwsze moje wyjścia odbywały się głównie z rodzicami po Beskidach, Tatrach.
Kolejnym etapem moim życiu było dołączenie do PTTK w Nowym Sączu. Regularnie jeździłem z nimi na wycieczki czy to po kraju czy za granicę. Dzięki czemu mogłem poszerzać swoją wiedzę. Większość mojego życia chciałem poświęcić górą i turystyce. Dlatego też postanowiłem  pogłębiać wiedzę i doświadczenie na studiach na Kierunku Turystyki. 
W 2016 w ramach  studiów zdałem egzamin na pilota wycieczek, a 2020 roku podszedłem do egzaminu przewodnickiego i zdałem go pozytywnie. Finałem tego zostałem Przewodnikiem kontynuującym tradycję rodzinną.
Mariusz
  • Mariusz Szkaradek | TEL: 667400409
Góry pełne możliwości
Pochodzę z Nowego Sącza, a góry otaczają moje codzienne życie. Początkowo po górach biegałem, jednak z czasem odkryłem ogromną przyjemność z chodzenia i odkrywania kolejnych pasm górskich. Dotychczas przeszedłem setki kilometrów po Beskidach od Bieszczad po Beskid Śląski, jednak kamieniem milowym było zapisanie się na Kurs Przewodników Beskidzkich, gdzie poznałem metodologię gór od podstaw. Lubię wyzwania, odkrywanie nowych miejsc i szlaków mniej uczęszczanych turystycznie. Jestem Przewodnikiem Beskidzkim III klasy oraz posiadam Kurs Wychowawcy Kolonijnego. Ponadto posiadam doświadczenie w pilotażu wycieczek oraz pracy jako wychowawca kolonijny. Zawodowo w turystyce pracowałem przez blisko 5 lat w biurach podróży, gdzie zajmowałem się organizacją wycieczek. Moje dotychczasowe osiągnięcia to Główny Szlak Beskidzki (517km) w 14 dni, Mały Szlak Beskidzki (137km) w 3 dni, bieg na dystansie maratoński w czasie 02:49:53 oraz bycie mężem i szczęśliwym ojcem.Zapraszam na wycieczki w formie trekkingu, biegowej lub rowerowej.
Piotr
  • Piotr Mróz
Góry - Wyzwanie
Pochodzę z Nowego Sącza. Przygoda z górami zaczęła się u mnie od biegania po nich, było to raczej wyzwanie sportowe.
Z czasem zacząłem zwiedzać i doceniać piękno gór, a szczególnie Beskidów.
Na Kurs Przewodników Beskidzkich namówił mnie przyjaciel i to był strzał w dziesiątkę. Zyskałem na nim nie tylko licencję do prowadzenia wycieczek.
Góry to spokój, majestatyczność, cisza i odpoczynek. Ale mogą być też wyzwaniem sportowym.
Przeszedłem Główny Szlak Beskidzki liczący ok 517 km w 14 dni.
Mały Szlak Beskidzki – długość 137 km. W 3 dni.
Szybki trekking po górach to jest to co lubię.
Jeżeli chcesz i lubisz góry pokonywać w szybszym tempie i przy okazji posłuchać o nich coś ciekawego–zapraszam.
Nie pożałujesz.
Kasia
  • Katarzyna Tomasiak
Muzyka gór
Długo szukałam co mi w duszy gra. Ale wiem już na pewno że góry i wędrówki po nich grają mi w duszy bardzo głośno. Rodzinne wycieczki za dziecka, dały mi dobrą podstawę. Teraz napełnia mnie ekscytacją każde planowanie, prowadzenie i wspominanie górskich wędrówek.
Jako przewodnik beskidzki chętnie zaprowadzę Was na beskidzkie szczyty, które każdy powinien zdobyć, żeby doświadczyć tego piękna oraz na takie, które wielu pomija i przez to nie wiedzą co tracą.  Opowiem ciekawe legendy, które są na każdym kroku, szczycie, wieży, schronisku czy grzbiecie naszych Beskidów.
Mieszkam, jak ktoś ładnie powiedział, w sercu Beskidu Sądeckiego, w Rytrze, więc on i jemu sąsiednie są mi najbliższe.
Ale na wycieczkę możemy się wybrać również w Beskid Śląski i Żywiecki jak i w Bieszczady.
Poznajmy razem Beskidy, tą piękną i nadal nie do końca odkrytą część naszego kraju.