Beskid Sądecki

Na nogach i na nartach…

Ten dzień spędziłem trochę w inny sposób niż zazwyczaj, postanowiłem ruszyć na nartach w góry.
A skąd tytuł ?

Dzień rozpocząłem wcześnie i już o 8:00 byłem w miejscowości Wierchomla Mała. W planach miałem wyjście skiturowe, ale na razie nie posiadam własnego sprzętu zdałem się na wypożyczalnie. Okazało się, że zanim ją otworzą mam jeszcze ponad 2.5h wolnego czasu.

Nie będę przecież siedział w samochodzie. Byłem przygotowany na wyjście w góry, tak więc zabrałem plecak i ruszyłem na spacer.

Z racji, że miałem ograniczony czas, to wybrałem krótkie podejście czarnym szlakiem pod Bacówkę nad Wierchomlą, następnie szlakiem niebieskim do wyciągu Dwie Doliny, którym zszedłem w dół.

Po zejściu wypożyczyłem sprzęt i ruszyłem w górę wyciągiem. Na nartach doszedłem do Bacówki nad Wierchomlą, gdzie zjadłem drugie śniadanie. Wracałem tą samą trasą żeby móc zjechać wyciągiem, który był idealnie wyratrakowany.

Dzisiejszy dzień spędziłem trochę w inny sposób niż zazwyczaj, postanowiłem ruszyć na nartach w góry 😇 W tym celu…

Opublikowany przez Alberta Kowalika Środa, 20 stycznia 2021

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nart skiturowych podobnie jak ja. To wypożyczenie sprzętu i próba terenowa będzie idealnym wyjściem. Koszt wypożyczenia to od 70 do 100zł za dzień, a koszt nowego sprzętu to wydatek powyżej 3500 zł.

Uważam, że jeżeli ktoś złapie bakcyla do tego rodzaju wyjść to wtedy warto zainwestować we własny sprzęt.

I tak minął mi dzień i na nogach i na nartach…