Beskid Śląski

Beskid Śląski

Beskid Śląski jest pasmem dobrze poznanym, licznie zaludnionym, dysponujące wygodną siecią komunikacyjną tak drogową jak i kolejową. Posiada gęstą sieć szlaków turystycznych i doskonałą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich.

Właśnie tam wybraliśmy się na 3 dni z PTTK Nowy Sącz.

Dzień 1

Lipowa, Ostre (530 m n.p.m.) – Schronisko PTTK Skrzyczne(1257 m n.p.m.) – Małe Skrzyczne  – Malinowska Skała – Lipowa, Ostre


Trasa długości około 16 kilometrów o łącznej sumie przewyższeń 888m. Początek na przystanku autobusowym i szlakiem koloru niebieskiego na Skrzyczne. Dalej szlakiem koloru zielonego przez Małe Skrzyczne i Malinowską Skałę do szlaku koloru żółtego i doliną potoku Leśna z powrotem na przystanek.

Dzień 2

Kamesznica Dolna(466 m n.p.m.) – Barania Góra(1220 m n.p.m.) – Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą – Pod Karolówką(901 m n.p.m.) – Koniaków(754 m n.p.m.)


Trasa długości około 20 kilometrów (1058 m podejścia), ma początek w Kamesznicy Dolnej skąd szlakiem koloru czarnego dojedziemy na Wierch Wisełka. Z tego miejsca do wieży na szczycie Baraniej Góry pójdziemy szlakiem czerwonym i tym samym musimy wrócić i zejść do schroniska pod Baranią Górą. Od schroniska prowadzić nas będzie szlak zielony pod Karolówkę a dalej do Istebnej. Z zielonego odbijemy w lewo na szlak żółty po chwili przekroczymy rzekę Olzę i zejdziemy nim do Koniakowa.

Dzień 3

Koniaków(754 m n.p.m.) – Wierch Czadeczka(720 m n.p.m.) – Jaworzynka, kościół – Hrycawa(Czechy) – Trójstyk Polska /Czechy / Słowacja (558 m n.p.m.) – Trzycatek Jaworzynka(610 m n.p.m.)


Trasa licząca około 17 kilometrów. Zacznie się szlakiem żółtym w Koniakowie i doprowadzi nas on do szlaku niebieskiego a on z kolei wyprowadzi nas na Wierch Czadeczka z którego pójdziemy szlakiem zielonym do Jaworzynki obok kościoła, aż do szlaku żółtego , kierując się w lewo zejdziemy nim do miejscowości Hrycawa po Czeskiej stronie, a następnie doprowadzi nas do Trójstyku PL/SK/CZ. Z Trójstyku wrócimy do Jaworzynki Trzycatek szlakiem żółtym